בלוג

איך לצלם מהטלפון הנייד כמו מקצוען?

בעידן של היום, לא מעט אנשים טוענים כי אין צורך ברכישת מצלמה מקצועית וניתן להפיק תמונות מקצועיות בעזרת הטלפון הנייד.. האומנם? הצטרפו אלינו ובואו נכיר כמה טיפים שיהפכו את הנייד שלכם למכונת צילום משומנת וכזו שלא תאפשר לזהות האם מדובר בהפקה שלמה או טלפון נייד אחד…

מצלמים כמו המקצוענים

ראשית, נענה על השאלה אותה שאלנו לעיל. ובכן, התשובה היא לא, אין ספק כי אין תחליף ויש הבדל מטורף בין צילום עם טלפון נייד לבין צילום בעזרת מצלמה מקצועית. יחד עם זאת, ניתן להגיע לרמה מדהימה בעזרת אותו טלפון נייד בשילוב אביזרים שיהפכו את הנייד שלכם למצלמה מטורפת.

חצובה לצילום

הדבר הבסיסי ביותר עבור צילום מכל סוג הוא האופן בו המצלמה מונחת. מרבית האנשים, החובבנים נקרא לזה, מניחים את הטלפון היכן שהם מוצאים משטח קרוב לישר ופשוט מצלמים בעזרת צילום אוטומטי. היתר, פיתחו ושכללו את צילום הסלפי ומצלמים את עצמם באופן עצמאי. מי שרוצה לצלם בצורה קצת הרבה יותר מקצועית, ראוי וירכוש חצובה לצילום וכזו שתתאים בדיוק לצרכים שלכם. לא מעט חצובות לצילום כוללות שלט בעזרתו תוכלו גם לצלם מרחוק אך חשוב מאוד כאשר בוחרים חצובה לצילום, להבין מה הצרכים שלכם וגם לא לשכוח להבין איזה גובה חצובה נכון עבורכם. אנו ממליצים לבדוק את מימדי החצובה וכמובן לא להיבהל שכן כל חצובה מתקפלת ומתאימה למרבית התיקים. 

חצובה טלסקופית

כאשר רוכשים חצובה טלסקופית חשוב להכיר את המאפיינים שלה מחד ומאידך את המימדים שלה. אתם לא רוצים להוציא ממיטב כספכם רק כדי לגלות שהחצובה לא מתאימה לצרכים שלכם. בואו נכיר מעט את מאפייני חצובה טלסקופית;

מדובר בחצובה קלה לנשיאה וכזו אשר יכולה להתנשא לגובה של 2 מטרים לרוב. חצובה טלסקופית מתאימה לשימוש בתוך הבית או אם אתם מצלמים בשטח ובתנאי שטח מכל סוג. במידה ואתם אכן רוצים לצלם באמצעות הטלפון הנייד שלכם, יש להתקין תופסן המתאים לחצובה ולנייד שלכם (שלא תמיד כלול בערכת החצובה הסטנדרטית). לאלו מכם העושים שימוש באביזרים נוספים כגון תאורת רינגלייט וכדומה, יש לוודא כי קיימים תופסים המתאימים. באופן כללי אך לא רק, חצובה טלסקופית נפתחת לגובה של עד 2 מטרים ומתקפלת עד לאורך של כחצי מטר. 

לסיכום, אם אתם מעוניינים להצליח בעולם הצילום ולהפיק חומר צילום ברמה גבוהה, עליכם לרכוש את הציוד והאביזרים הנדרשים. בין האביזרים החשובים ואף האקוטיים, נמצא חצובה לצילום לצד חצובה טלסקופית וכזו אשר תעניק לכם את אותו יתרון של מצלמה מקצועית.