בלוג

איך אינסטגרם נלחמת בטקטוק?

2021 הייתה שנת המפנה, בו אינסטגרם (ומכורח המציאות גם פייסבוק) הצטרפו למלחמה על הגולשים והוסיפו את הפיצ’ר רילס. מהו רילס (Reels) וכיצד אינסטגרם מנסה להילחם בטיקטוק. את הרילס מצאנו לראשונה ברשת החברתית טיקטוק שהייתה נפוצה בעיקר בקרב בני הנוער והחבר’ה הצעירים – עם השנים שחלפו וההבנה כי לטיקטוק כוח שיווקי, נכנסו לזירה לא מעט בוגרים וחברות מובילות מהמשק המקומי והכלל עולמי. רילס הוא למעשה היכולת ליצור סירטון קצר של עד 30 שניות לכל היותר. אל הסרטון ניתן בלחיצת כפתור להוסיף אפקטים מגוונים וכמובן לערוך אותו בהתאם לרצון המשתמש.

אינסטגרם “משיבה מלחמה”

לאחר ההצלחה של טיקטוק, החליטו חברי הבורד באינסטגרם להשיב לאינסטגרם יכולות מתקדמות ולהעניק למשתמשים את היכולת ליצור רילס. כל מי שהתנסה בעברו ביצירת ושיתוף סרטונים בטיקטוק, יצליח בקלות מרבית ליצור סרטון גם באינסטגרם ואין דרך טובה מהתנסות כדי ללמוד כיצד עושים את זה. דעו כי כל סרטון אותו אתם מצלמים ניתן להעלות לרשת אך במקביל אתם יכולים לשמור אותו על גבי המכשיר הנייד שלכם או למחוק אותו לגמרי אם אתם לא מרוצים.

באינסטגרם ישנו כפתור ריילס (מרובע עם סמל משולש להקלטה בפנים)את הסרטון ניתן לשתף בפיד באקספלור, בסטורי ובשיתוף לחברים. כל ריס ישותף בהתאם להגדרת הפרטיות שלכם באינסטגרם. אורך הסרטון הוא עד 30 שניות אך הוא יכול להיות גם 15 שניות. לאינסטגרם ספריית שירים ממנה אתם יכולים לבחור שיר ספציפי לסרטון שלכם ולהטמיע אותו.

מה אפשר לעשות עם הרילס של אינסטגרם

כאמור אתם יכולים לשלב מוסיקה מהספרייה המובנת של אינסטגרם, אתם יכולים לשלוט במהירות הצילום, (סלואו מושן או בקצב מהיר במיוחד), ניתן לכוון טיימר  כך שתוכלו לצלם מבלי להחזיק את הטלפון, אתם יכולים להשתמש באפקטים של AR.

לאחר שתצלמו את המסר דהיינו את הסרטון, תוכלו לערוך אותו בכלי הידידותי של אינסטגרם ותוכלו במקביל ליישר אותו – הישור (Aligh) מאפשר לכם ליהנות מצירוף סרטון נוסף בדיוק בנקודה בה נגמר הסרטון הקודם. עוד אתם יכולים להוסיף סטיקרים, כיתוב סמלים אך רק לאחר שסיימתם לגמרי לערוך את הסרטון במקביל אתם יכולים לתזמן ולערוך את טקסטים לכל אורך הסרטון.

דעו כי ככל ותעלו סרטון רילס מוצלח, כך תוכלו להגיע לעוד ועוד צופים שירחיבו את מעגל הצפיות הלייקים והשיתופים שלכם עד כדי כך שתהפכו לכוכבים ברגע וכל זאת באמצעות סרטון אחד.